První Citroen klub Praha První Citroen klub Praha První Citroen klub Praha První Citroen klub Praha
Úvod Naše srazy Jiné srazy Aktuality Kontakty Odkazy Fotogalerie Chat Kronika
Úvod
Naše srazy
Jiné srazy
Aktuality
Kontakty
Odkazy
Fotogalerie
Chat
Kronika

Intensys-cz
Pro volnou chvilku

Jeden opilec se takhle potacel po hlavni ulici v mensim mestecku. Nejak se mu
podarilo se vydrapat po schodech kostela. Uvnitr se motal a narazel do lavic,
az se mu podarilo se trefit do bocni chodbicky a zapadl do zpovednice. Knez,
ktery opilcovu utrapnou cestu pozoroval, usoudil, ze tomu muzi je potreba
pomoci a proto vlezl do sve strany zpovednice. Ale jeho pozornosti se doneslo
jen dlouhe, hluboke ticho. Nakonec se tedy zeptal:
"Synu, mohu ti nejak pomoci?"
"Hyk... nevim, je na tve strane nejaky hajzlpapir?"
Anketa
Miniaplikace
Počasí
počasí počasí

počasí počasí

počasí počasí

počasí počasí

Reklama
Zde může být upoutávka třeba na Vás, Vaše www a pod. ...

Úžasné narozeniny v Paříži !

Tak by se dala nazvat naše účast na srazu citroenů DS, která se konala v Paříži ve dnech 6. – 9.10.2005 při příležitosti 50. výročí od zahájení jeho výroby v roce 1955.

Z Brna jsme vyjeli již ve středu 5.10. v podvečer, abychom jeli v klidu. Hned na dálnici za Brnem jsem zjistila, že sice mám boty vhodné na řízení (což jindy bývá problém), ale za to nemám řidičák. Bylo rozhodnuto, že vracet se nebudeme, a že Milan celou cestu odřídí sám. Cesta ubíhala nad očekávání dobře a když už se nám zdálo, že máme cíl nadosah, dostali jsme se na pařížském předměstí Champigny do velké zácpy. Sunuli jsme se po metrech obklopeni ze všech stran stovkami aut a sevřeni svodidly. Najednou jsme však uslyšeli ránu a spojkový pedál zůstal na podlaze. Prasklo nám lanko u spojky. Protože jsme jeli z kopečka a po pravé straně byla přerušená svodidla, zařadili jsme dvojku a vyjeli z dálnice. Ocitli jsme se na dvoře servisní firmy mezi haldami odpadků. Po marné snaze lanko opravit (vytrhla se nám koncovka), případně namontovat lanko jiné (měli jsme s sebou dvě, jedno moc krátké a druhé moc dlouhé), rozhodl se Milan v domnění, že už to není daleko, že do cíle doskáčeme bez spojky. Při pohledu na mapu a zácpu na silnici se však jevila tato možnost jako nereálná. Zatímco Milan činil další pokusy o opravu, stoupla jsem si k dálnici doufajíce, že pojede nějaká DS, smiluje se nad námi a pomůže nám. Po nějaké době se na mě usmálo štěstí v podobě DS 21 c-matic s německou velmi milou posádkou, která nám sice s opravou nemohla pomoci, neboť samozřejmě potřebný díl neměla, ale nabídla nám, že nás doveze do našeho cíle, neboť tam také směřovala. Ponechali jsme tedy naše auto bez dozoru doufajíce, že se s ním zase brzy shledáme. Němečtí přátelé nás dovezli do místa srazu po té, co na poslední křižovatce před cílem špatně odbočili a zabloudili, takže se ten kousek cesty protáhl na tři hodiny, za které jsme perfektně poznali Versailles a jeho blízké okolí. V cíli se nás ujali pořadatelé. Pomohli nám zakoupit potřebný náhradní díl a ještě tentýž večer nás zavezli jak jinak než citroenem GSA Pallas k našemu miláčkovi, kterého jsme mohli hned opravit a rozjet se po vlastní ose do cíle srazu. Tam jsme dorazili před 22.hodinou ve čtvrtek 6.10.2005. Naše cesta tedy celkem s přestávkou na spánek a opravou auta trvala skoro 28 hodin.

Když jsme po celodenním trmácení postavili stan a chtěli si celí vyhladovělí ohřát večeři, naše smůla pokračovala, neboť jsme zjistili, že náš vařič je rozbitý. Dali jsme si rohlíky a totálně vyřízení šli spát.

Další dny ale všechno špatné vymazali, protože jsme zažili spoustu bezvadných zážitků. Viděli jsme stovky různých modelů DS, nakoupili náhradní díly, viděli Paříž, kterou jsme při závěrečné jízdě totálně ucpali, vyfotili se pod Eifelovou věží a společně s ostatními se nadlábli na závěrečné slavnostní večeři. Celkem jsme najeli 2.870km při průměrné spotřebě 8,9litrů na 100 km. Celý sraz byl moc pěkný a tak jen doufáme, že se dožijeme oslav 100. výročí DS.

foto foto

foto foto

Na další fotografie z narozenin DS se můžete podívat na: http://www.fotoalbum.quick.cz/ds/ds-jubile-2005/

zpět na začátek